Tipy pro péči o paruku

7. července 2017 v 21:35 | Ji |  Anime
Ahoj. Rozhodla jsem se napsat článek o parukách. Jelikož paruka patří k téměř každému cosplayi a správná paruka může zajistit velkou část úspěchu.

Nákup
Já osobně paruky kupuji přes e-bay, klasika. Jsou levné, snadné porovnání, vyhledávání, obvykle doprava zdarma. Co se týče dopravy, tak to taky podle toho vypadá. Na dodání si počkáte klidně tři i více týdnů. Často vám píšou popletené e-maily, nedá se sledovat zásilka a tak ani nevíte kde váš balíček létá/plave. Zatím mi ale vše dorazilo a vždy v naprostém pořádku. Nevím jak vy, ale mně třeba těší ty čínské nápisy na balíčku :D

Většina paruk je vyráběna s ofinou univerzální délky, která vlastně původně sahá až pod bradu. Tu si později upravíte dle libosti. Nedůležitější bude určitě délka a barva paruky. Délka je obvykle uváděna v popisu a u barvy je dobré projít několik produktů, porovnat fotografie. Většina cosplay paruk se prodává v různých barvách a tak je taky dobré mrknout jak vypadají ostatní barvy u stejné paruky, aby jste měli co největší jistotu, že dostanete co jste si přáli. Některé paruky (zvláště lolita) bývají předem natočené do krásných vln. Natočit se ale dají i rovné paruky. Potom je taky důležité, jestli je materiál odolný vůči teplu. Samozřejmě, že ten odolný je praktičtější z hlediska stylingu a další péče.


Stojan na paruku
První co budete potřebovat je stojan na paruku. Koupit ho můžete kde tu, ale jsme chudí studenti a já si ho dokázala vyrobit zadarmo.
Jednoduše jsem vzala dřevěnou tyč, starý plášť a pevnou izolepu. Použít můžete třeba i polystyrenovou hlavu, která se dá koupit v květinářství. Stačí smuchlat hadru do tvaru koule, oblepit izolepou a pevně přilepit k tyči. Aby tyč stála, přivažte ji na dvou místech k židli a je hotovo :) Dá se zatlačit do země na zahradě, kde paruka rychleji schne. Paruka se k "stojanu" připevní špendlíčkama a pak aspoň nepadá při česání.


Mytí paruky
Než paruku začnete česat je vhodné ji řádně umýt. Obzvlášť je-li od laku, gelu, nebo jiných prostředků. Paruku ponořte do kýblu s vlažnou vodou a přidejte trochu aviváže, ta zjemňuje vlákna a kromě toho krásně voní. Párkrát ji ponořte a nadzvedněte. Snažte se ji zbytečně nepocuchat. Česání je po umytí snadnější. Oschnout paruku dejte na stojan a pod ni dejte nějaký lavor ať nemáte v domě potopu :D Pokud je paruka plná gelu je možné ji omýt běžným šampónem.

Výsledek obrázku pro aviváž


Česání paruky
Na česání se originálně používají speciální hřebeny. Postačí ale úplně obyčejný plastový hřeben s řídkými zuby. Já sama používám i klasický kartáč s ohebnými zoubky. Pro snadnější rozčesávání používám koňský kondicionér, nebo olejový sprej. Takový ten "tajný hack" cosplayerů je silikonový sprej určený na auta. Koupíte ho v obchodech typu barvy-laky a vyjde vás do 100 kč. Se silikonovým sprejem musíte zvlášť opatrně, nepřehánět jinak bude paruka vypadat jak mastné vlasy. Perfektně ale omezuje cuchání. Sprejujeme a češeme od spodu a velmi jemně. Pro mně nejlepší pomocník je žehlička na vlasy, která má zoubky na rozčesávání. Rozčešu hřebenem několik centimetrů od spodu a použiju žehličku, která vlákna narovná a takhle postupuju po 10 cm nahoru. Neskutečně to ulehčí práci. Opatrně na paruky, které nejsou odolné vůči teplu. Ty se můžou žehlit jen velmi nízkými teplotami a je vždy lepší vyzkoušet malý pramínek. Česání dlouhých hustých paruk může zabrat 2 i více hodin, tak se obrňte nervy a pusťte si k tomu nějaké hezké oddechové anime ;)
Na konci česání je semtam vhodné zastřihnout pár milimetrů ty nejpokřivenější konečky.
Výsledek obrázku pro hřeben na paruku
Zastřihování ofiny
Rozhodující je správná délka a tvar. Najděte si obrázek vašeho charakteru a taky čas, ať pracujete v klidu do detailů. Rozdělte ofinu od ostatních "vlasů" pomocí sponek, nebo pinetek. Pořádně pročešte ofinu a pusťe se do stříhání. Použijte ostré nejlépe kadeřnické nůžky. Doporučuji zkracovat postupně vždy o několik centimetrů, protože když uděláte chybu, už to nepůjde zpravit. Během stříhání průběžně pročesávejte, až dosáhnete kýženého výsledku.


Přeji hodně štěstí s parukama a ať vám s cosplayema vydrží nervy :))
JiYeon♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama