Říjen 2016

JiYeon?

23. října 2016 v 9:57 | Ji
Vítám vás na tomto blogu, jehož pochopení asi bude vyžadovat aby jste se dostali přes všechny pomyslné zdi ve vaší mysli. Ti z vás kteří to dokáží, můžou zažít při procházení knihy mysli dívky jménem 지연 mnoho dobrodružství. Pro ty druhé bude lepší myšku ve vaší ruce nasměrovat na křížek obvykle se vyskytující v pravém horním rohu prohlížeče.
Taková ta ojetá formule říká, že se lidé mají ve svém prvním příspěvku představit, vychvalovat, chvástat. Reflektor svítí, mikrofón funguje. "Raz, dva, tři..." pojďme na to.
지연 je holka, která neexistuje a přitom má tělo. Je to jenom myšlenka a při tom se svobodně hýbe, vede svoje rozumy a dělá jen to, co ji baví. Čeština k tomu ovšem nepatří, tak se na ni nezlobte kdyby psala jako nějaký AnAlfAbet. Je to malý nepolíbený snílek, který by se rád probudil do reality.
Teď jí dovolte, aby své pocity vyjádřila osobně:
"Ahoj" všechny zdravím s úsměvem na rtech. Jako první důležitou informaci vám chci říci, že Ji-Yeon je můj pseudonym. Moje jméno, plnící funkci lehké zástěry mezi vámi a mou opravdovou osobností, je korejského původu. Ani čínského, ani japonského, vietnamského, dokonce ani mongolsky to není. Lidé kteří ví o čem tady hovořím ho dokáží bez větších problémů i vyslovit. Nezasvěcení kamarádi raději používejte zkratku Ji [:dži:]. Dasi (다시) jakožto ~příjmení~ znamená "znovu/zase" a velmi skromně popisuje jak moje přezdívka vznikla, něco jako: další pošahané jméno, co mi vydrží pár dní. Většina předešlých přezdívek zmizela v bezedné díře, nebo jak by jiní řekli: odvál je čas. Toto pomyslné jméno používám ale poměrně vytrvale a tak se asi stalo částí mé vlastní osoby.
Nejen mé koníčky mně liší od spousty lidí. Mezi věci kterých si všimnete, budete-li mít z nějaké nešťastné náhody cestu kolem mně, jsou určitě klikyháky na všem, čeho se propiskou dotknu. Velmi ráda se učím korejsky a jako poměrně plachá osoba ráda zaznamenávám své dojmy takovou formou, aby nikdo neodhalil na co vlastně myslím. Moje mysl bývá často zvrácená a nepřehledná. Důvodem proč žiji ve světě hlavolamů je moje vroucí náklonnost ke kultuře vzdálené Jižní Koreje. Už od útlého mládí jsem se svou sestrou vyčnívala z davu. Vyvolávaly jsme do vzduchu jméma postav z Naruta a tvořily pochroumané ruční pečetě. Od našeho seriálu jsem se dostala k anime obecně a skrz to si zase našla cestu k japonské, později korejské popové hudbě. Takže zde přichází 1. varování: Jsem opravdu opravdu opravdu hodně zažraný kpoper. K tomu se vztahuje i 2. varování: Jsem téměř nesnesitelný Shawol. Ale celou mou historii asiatství vám popíšu jindy.
Kromě těch šílených zájmů mám i ty méně podivné. Například editaci vebových stránek (tento blog je jeden z možná 30-40ti které jsem kdy spravovala). Tanec, když se donutím odlepit tuk od židle. Kreslení, psaní povídek, hraní pc her, grafická kresba, tvorba videí,...
Jakožto správná studentka veterinární SOŠ nejvíce času strávím péčí o mé mazlíčky. Kromě rybiček a afrických šneků mám i hbitější obludy. Potkana Sir Henry Lau a moji lišku Akira. Henry je takový malý černý rošťák, no... už je to spíš dědula a taky pořád spí. Ale je to kamarád, který narozdíl od mého arogantního psa vždy vyžaduje mou pozornost a užívá si společných chvil. Shiba-inu Akira je již mnohem komplikovanější slečna. Znalcům stačí říct, že se jedná o čistokrevného jednoocasého démona z Japonska. Byť člověku často leze na nervy, tak je naprosto vším co vyvádí dokonalá. Shiba inu je poklad pro všechny s bezednou trpělivostí. Miluji také koně, bohužel mít vlastního koně není ani zdaleka tak zábavné, jak to zní a proto jezdím všude kde se dá.
Mimo hromadu zvířat mám ještě sestru, ta vydá i za stádo skoťáků. Vždycky jsme byly spolu a každou nepravost, kterou sestra vymyslela jsem musela zopakovat po ní. V hudbě jsme si rozuměly nejlépe jak to šlo (dokud nezačla s undergroundem a dubstepem). Srandou kypěl každý společně strávený den. Ale sourozenci jsou na světě stvořeni aby si lezli na nervy a tak i já mám blažený oddych od jejího přestěhování se na internát.
To by k mé osobě stačilo. Však časem sami poznáte :)
Příští článek věnuji tomuto blogu a mým záměrům, takže co? Takže to zase nečtěte. Bude to nuuuda -.-